en-Proč používat kryt senzoru, nebo lepit senzor náplastí.

07/04/2024

 Ať už jste u kontinuálních monitorů glukózy nováčkem nebo zkušeným veteránem, udržet CGM senzor na místě vpichu může být boj.

Pokud jste jednou zkusili používat CGM senzor, tak jste určitě rychle zjistily, že bez něj již žít nechcete. Kvalita života se rázem mění. Díky alarmům a neustálému přehledu hodnoty Glykemie. Ne každý si hned uvědomuje dopad na kvalitu života, kterou díky CGM máme. Jde nám tedy především o co nejdelší využití senzoru. Stává se v mnoha případech, že nevydrží požadovaný počet dní. A pak nastává kolo reklamací a možná i bezesných nocí.

 Všichni musíte souhlasit, že nikdo nechce sedět na vedlejší koleji u večírku,bazénu a podobně. Nebo úzkostlivě čekat na výměnu, protože vaše CGM se doslova drží na kousku a každou chvílí vynechává.

Pojďme to tedy rozdělit: 

Freestyle Libre by mělo vydržet po dobu 14 dnů a Dexcom G6 10 dnů. Takže proč je to naprosto nereálné ?

Existuje spousta faktorů, které ovlivňují schopnost nositele CGM udržet na pokožce. Vaše pokožka je proměnlivá věc. Suchá nebo mastná pokožka, časté cvičení, citlivost a pohyb konkrétní části těla; uživatelé na celém světě se snaží udržet zařízení zapnuté po dobu, po kterou má být. To vede k neustálému boji ve snaze získat více senzorů od pojišťovny, protože nevydržely tak dlouho, jak by měly.

Takže zpět k pálící otázce: jak udržujete CGM zapnutý po stanovený počet dní?

Odpověď na to se může u každého lišit, ale sestavili jsme několik tipů, které nám pomohly udržet CGM (nebo pumpu) co nejdéle funkční!  

 1. kryt senzoru.

Kryt senzoru je pro někoho z prvního pohledu zbytečná věc, kterou by chtěl nosit na svém těle.To že chrání senzor a vysílač je všem jasné. Ne každému je ale jasné, že díky zakrytí náplasti senzoru a mírného tlačení náplasti k pokožce napomáhá držet náplast přilepenou k tělu.Tuto funkci máme podloženou jak z vlastní zkušenosti, tak i z reakcí našich zákazníků.

Dokonce jsme vyvinuli kryt, který zakrývá celou náplast senzoru a přelepuje se novou náplastí. Která drží celý kryt přilepený na ruce a jde kdykoliv vyměnit za novou.Za nás je to nejvíce vhodné řešení.

2. lepení náplastí - tejpem

Tato varianta je asi nejrozšířenější. A to díky spoustě barev, motivů, ale i kvůli tomu, že dotyčný již nechce dále nosit na sobě další věc, která na tělo v očích veřejnosti nepatří. Ale o tom si povíme někdy příště. Doporučujeme vybírat náplasti a tejpy ověřené. A určené k nošení delší dobu. Je spousty výrobků, které následně udělají více škody jak užitku. Vyrážkou začínaje a konče mokvající krvavou ránou.

Proto vybírejte co nejvíce prodyšné náplasti z z hydrofobní textilie a
potažené hypoalergenním akrylovým lepidlem .

Dia Pomůcky